Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek?

Zmarszczki uważane za pierwsze oznaki świadczące o tym, że nasz organizm się starzeje to problem, który dotyka coraz młodszych kobiet. Z pierwszymi mają do czynienia już kobiety, które ukończyły trzydziesty rok życia, a przecież jest to wiek, w którym nie myśli się jeszcze o starości, W walce ze zmarszczkami (zwłaszcza tymi w okolicach oczu, na czole oraz w okolicach szyi) pomagają specjalne kosmetyki Oriflame wśród których znajdują się i te przygotowane z myślą o dość młodych kobietach, warto jednak pamiętać i o tym, że regularna pielęgnacja skóry nie zda się na wiele, jeżeli będziemy prowadziły niezdrowy tryb życia.

Zostań KonsultantkąLekarze przypominają przede wszystkim o tym, że do zmniejszenia się elastyczności włókien kolagenowych przyczyniają się promienie słoneczne. Całkowita rezygnacja z przebywania na słońcu nie ma oczywiście sensu, warto jednak pamiętać o tym, aby chronić skórę twarzy przed nadmiernym kontaktem z nim. Pomóc mogą w tym specjalne kremy z filtrem znajdujące się w ofercie katalog oriflame, a także pewna wstrzemięźliwość, która sprawia, że jesteśmy w stanie zrezygnować z kolejnej wizyty na solarium.

Skóra naszej twarzy nie powinna być również narażana na negatywne konsekwencje stosowania przez nas niewłaściwej diety, a przecież wiele pań zapomina o tej zasadzie i nie zwraca dużej uwagi na to, co i jak je. Zbyt tłuste i przesadnie ostre pożywienie może okazać się wyjątkowo sprzyjające powstawaniu zmarszczek, na negatywny stan naszej skóry ma przy tym wpływ również dieta uboga w białko i witaminy. O ryzyku szybszego pojawienia się zmarszczek powinny myśleć również te z nas, które często się odchudzają. Większość diet przyczynia się do obrabowania organizmu z witamin, a do tego skóra nie jest w stanie nadążyć za zbyt szybkimi zmianami wagi ciała.